Жител на село Лојане кумановско, од автомобил застрелал соселанец.

25-годишен жител на кумановското село Лојане вчера возејќи автомобил пукал во соселанец.

„Вчера во 19.30 часот во с.Лојане, кумановско, В.Ч.(25) од с.Лојане, додека управувал патничко возило „опел астра“, со кумановски регистарски таблички, со пиштол испукал кон З.И.(67), од истото село, кој се здобил со телесна повреда, констатирана во Општата болница Куманово, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош“ – информират од МВР.

Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here