27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Македонската Фаланга го освои и Амстердам. (ВИДЕО)

Македонската Фаланга го освои и Амстердам. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Навивачката група „Војводи“ се едни од ретките кои со македонските симболи се шетаат деновиве низ Амстердам.

Тие денеска со брод, една од главните атракции во Амстердам, пловеа низ главниот холандски град и пееја за Македонија и за Горан Пандев.

Тие утре ќе може да присуствуваат на стадионот во Амстердам, каде ќе го проследат последниот меч на Македонија на ЕП, и последниот на Горан Пандев во националниот тим.

РЕКЛАМА

инфомакс

- Реклами -