9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонија40- годишен Скопјанец ограбил бензинска станица !!

40- годишен Скопјанец ограбил бензинска станица !!

Министерството за внатрешни работи соопштува дека едно лице е уапсено откако било осомничено дека извршил кражба на бензинска станица во Скопје.

„Денеска (10.03.2022 година) во 01:50 часот кај студентскиот дом во општина Гази Баба од слобода е лишен Е.Б. (41) од Скопје. Тој е осомничен дека околу 1:30 часот извршил тешка кражба на бензинска пумпа во истиот простор, оштетувајќи го стаклото од влезната врата, од каде одзел неколју производи“, се вели во соопштението на МВР.

Од МВР додаваат дека одземените предмети му се вратени на сопственикот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...