22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Филипче: Додека ние не спиевме за да ја менаџираме коронакризата, ВМРО-ДПМНЕ ни...

Филипче: Додека ние не спиевме за да ја менаџираме коронакризата, ВМРО-ДПМНЕ ни маваше сопки.

Translate (Eng):[gtranslate]

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во текот на најголемата здравствена и економска криза, што го зафати светот лажеше, креираше лажни вести, се закануваше, а нивните закани се резултат на страв и несигурност, истакна потпретседателот на СДСМ Венко Филипче на граѓанската трибина на СДСМ „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар.

РЕКЛАМА
- Реклами -