На аеродромот во Скопје приведена Н.Д од Австралија – го пречекорила туристичкиот престој

На граничниот премин „Меѓународен аеродром“ во Скопје од полициски службеници ноќеска е приведена Н.Д.(29) од Австралија.

Како што информираат од МВР, по извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека Н.Д. го има пречекорено дозволениот туристички престој во Република Македонија.

-Лицето е предадено на полициски службеници од Одделението за странци и реадмисија – Скопје за понатамошна постапка, се наведува во соопштението на МВР.

Се уште немаме информации дали се работи за државјан на Австралија со македонско потекло

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here