23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија На аеродромот во Скопје приведена Н.Д од Австралија - го пречекорила...

На аеродромот во Скопје приведена Н.Д од Австралија – го пречекорила туристичкиот престој

Translate (Eng):[gtranslate]

На граничниот премин „Меѓународен аеродром“ во Скопје од полициски службеници ноќеска е приведена Н.Д.(29) од Австралија.

Како што информираат од МВР, по извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека Н.Д. го има пречекорено дозволениот туристички престој во Република Македонија.

-Лицето е предадено на полициски службеници од Одделението за странци и реадмисија – Скопје за понатамошна постапка, се наведува во соопштението на МВР.

РЕКЛАМА

Се уште немаме информации дали се работи за државјан на Австралија со македонско потекло

- Реклами -