23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Во Охрид сигурно има некој натпревар: Пред неколку денови Охриѓанец јаваше...

Во Охрид сигурно има некој натпревар: Пред неколку денови Охриѓанец јаваше со коњ низ езерото, а денес друг пловеше со трактор.

Translate (Eng):[gtranslate]

По видета што секојдневно го гледаме низ социјалните мрежи, мора да има некој натпревар во Охрид па да не сме ние добро информирани. Пред неколку денови Охриѓанец јаваше со коњ низ езерото, а денес друг пловеше со трактор, доколку вака се продолжи изборот ќе биде тежок за да го избереме победникот.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -