3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Ќерката на Росана чека бебе, пејачката ќе стане баба

Ќерката на Росана чека бебе, пејачката ќе стане баба

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката Росана Сариќ Тодоровска и нејзиниот сопруг, актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче наскоро ќе добијат уште еден внук.

Нивната ќерка Ивана чека второ бебе, а Росана објави дека ќерка ѝ ќе добие син. Ивана и Џејмс веќе го имаат синот Ноа, кој наскоро ќе полни три години.

Росана често објавува фотографии од нејзиниот внук и пишува дека ѝ е најголемата среќа во животот.

РЕКЛАМА