27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Свет За малку Кристијано Роналдо ќе беше погоден со шише од КокаКола во...

За малку Кристијано Роналдо ќе беше погоден со шише од КокаКола во неговата глава !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Кристијано Роналдо постигна два гола против Франција (2-2) и така ја однесе Португалија во осминафинале на Еуро 2020, но ѕвездата можела да настрада при прославата на израмнувачкиот гол.

Еден од навивачите го гаѓал Португалецот со шишенце кока-кола, кое прелета покрај главата на Роналдо и за малку не го повреди најдобриот фудбалер на Португалија.

РЕКЛАМА
- Реклами -