4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветПикси ги опцу албанските фудбалери во тимот на Швајцарија

Пикси ги опцу албанските фудбалери во тимот на Швајцарија

Србија испадна од Светското првенство (СП) во Катар, откако по три меча освои само еден бод, а синоќа запиша болен пораз од Швајцарија со 2-3, но натпреварот го одбележаа и многу турканици, провокации и пцовки.
Една од нив испрати селекторот на Србите, Драган Стојковиќ – Пикси по голот на Душан Влаховиќ за пресврт на Србија (2-1), а истата била наменета за швајцарските фудбалери со албанско потекло, Џердан Шаќири и Гранит Џака.

Медиумите од Балканот објавија дека пцовката била наменета токму за нив двајца поради претходните провокации во првото полувреме, а на видеото може јасно да се прочитаат зборовите од усните на Пикси додека ги изговара.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...