11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаСветОва се терористите кои вечерва направија масакр во Москва

Ова се терористите кои вечерва направија масакр во Москва

Терористичкиот напад којшто се случи денеска во концертна сала во Москва зад себе остави трагичен биланс на околу 40 загинати и 130 повредени лица.

Според неофицијални информации, руските безбедносни служби интензивно трагаат по мажи од Ингушетија кои се осомничени за овој терористички напад.

Осомничените станале предмет на интензивна потрага, а надлежните служби прават напори за нивно пронаоѓање и изведување пред лицето на правдата.

На платформата Х беа објавени фотографии од наводните терористи

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...