0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Нема место за паника: Koнечно фатена змијата во Министерството за здравство..

Нема место за паника: Koнечно фатена змијата во Министерството за здравство..

Translate (Eng):[gtranslate]

Змија е фатена во Министерството за здравство вчера, дознава Плусинфо…

Откако била забележана змијата, била повикана помош од стручно лице од скопската зоолошка градина за фаќање змии. Човекот ја фатил змијата и ја сликал.

РЕКЛАМА