18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаВо СДСМ уште еден голем ИКОНОМИСТ И ШПАРАЏИЈА: Коста Костадинов се пофали...

Во СДСМ уште еден голем ИКОНОМИСТ И ШПАРАЏИЈА: Коста Костадинов се пофали дека до сега нема потрошено ниту еден денар народни пари !!!

Пратеникот од СДСМ од Струмица, денеска преку социјалната мрежа фејсбук се пофали дека за време на неговиот мандат како пратеник не потрошил воопшто народни пари ниту за патни трошоци, ниту за службен телефон, ниту за закуп на стан.

„Искрениот пристап кон вас што ме плаќате продолжува и никогаш нема да се смени дури ја имам честа од вас граѓаните на Струмица да бидам во политиката. Во овој мандат Коста Костадинов има потрошено од парите на граѓаните.
Нула денари за патни трошоци!
Нула денари за службен телефон!
Нула денари закуп за стан!
Ако се сака се може“, напиша на фејсбук пратеникот од СДСМ Коста Костадинов.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...