19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЧетири дечиња од Скопје си отвориле Мини-Маркет на отворено, продаваат цреши и...

Четири дечиња од Скопје си отвориле Мини-Маркет на отворено, продаваат цреши и вода чешмовача, a од заработените пари си купуваат хамбургер.

Четири дечиња од Скопје си отвориле Мини Маркет на отворено, под името ,,Веселата Дружина“.

Малите дечиња лоцирани на шеталистето во Ѓорче Петров имаат своја тезга и на минувачи и рекреативците им продаваат грицки, црешни, вишни, слатки, вода и сокови и со тоа си вадат некој денар за да може да си дозволат да си купат по еден сладолед, а некогаш кога ќе продадат повеќе работи си купуваат и хамургер. Тиe за Зевзекманија откриваат дека во празни шишиња полнат вода чешмовача, или пак сок за да им останат повеќе пари.

Толку мали а знаат и да се ценкаат. 🙂

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...