22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Не за џебе е министерка за одбрана: Радмила Шекеринска лета со параглајдер...

Не за џебе е министерка за одбрана: Радмила Шекеринска лета со параглајдер во Маврово (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска со помош на инструктор леташе со параглајдер за време на меѓународниот натпревар од овој адреналински спорт „Маврово Опен“.

– 20 години се обидував да најдам храброст за оваа прилика и сега ми е криво што тоа не сум го направила порано, рече министерката.

Таа додаде дека не чувствувала страв, затоа што се било добро организирано.

РЕКЛАМА
- Реклами -