26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаЉубоморна девојка од тетовско со својот „Голф“ го бркала „БМВ“-то на несудениот...

Љубоморна девојка од тетовско со својот „Голф“ го бркала „БМВ“-то на несудениот дечко, по што и двајцата завршиле во ендек.

Девојка од тетовското село Шемшово, лута поради расправија за љубовна
врска, предизвикала сообраќајна несреќа кога со својот автомобил го
бркала несудениот љубовник во селото Стримница, соопшти СВР Тетово. „СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ѓ.К.(31) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „предизвикувањена општа опасност“. На 19.03.2021 во с.Стримница, по претходна расправијапоради љубовна врска, пријавената, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, удрила во патничко
возило „бмв“, управувано до Р.С по што од од ударот и двете возила излетале од патот.

а1 он

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...