22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Бизнисменот Орце Камчев итно префрлен на скопската клиника за кардиологија..

Бизнисменот Орце Камчев итно префрлен на скопската клиника за кардиологија..

Translate (Eng):[gtranslate]

Бизнисменот Орце Камчев се пожалил на болки во градите и е префрлен на скопската клиника за кардиологија, потврдија од затворот за Фокус.

„Во 16 часот по барање на бранителите дека му се влошила здравствената состојба на Камчев, тој со амбулантно возило од затворот е префрлен на кардиологија. Тој се жалел на гушење и болки во градите и како што не информираа ќе биде задржан на клиниката за понатамошни испитувања„ изјави директорот на затворот Филип Андонов.

РЕКЛАМА
- Реклами -