15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаMерко: Јас не сум одлучил повторно да се кандитирам за градоначалник, но...

Mерко: Јас не сум одлучил повторно да се кандитирам за градоначалник, но Стружани не ме даваат !!!

„Сè уште не одлучив дали ќе се кандидирам за градоначалник на следните локални избори, односно имаме партиски одлуки кои треба да се донесат, но како што гледам граѓаните не ме пуштаат и понатака, и сега не знам што да направам, во двоумење сум“, изјави градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањето на ЦИВИЛ Медиа – дали повторно ќе се кандидира на следните локални избори.

CivilMedia

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...