22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Mерко: Јас не сум одлучил повторно да се кандитирам за градоначалник, но...

Mерко: Јас не сум одлучил повторно да се кандитирам за градоначалник, но Стружани не ме даваат !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Сè уште не одлучив дали ќе се кандидирам за градоначалник на следните локални избори, односно имаме партиски одлуки кои треба да се донесат, но како што гледам граѓаните не ме пуштаат и понатака, и сега не знам што да направам, во двоумење сум“, изјави градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањето на ЦИВИЛ Медиа – дали повторно ќе се кандидира на следните локални избори.

CivilMedia

РЕКЛАМА
- Реклами -