3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Маргарита од Гостивар: Што ќе биде со моето дете кое страда oд...

Маргарита од Гостивар: Што ќе биде со моето дете кое страда oд церебрална парализа откако ќе умрам јас.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кога ја симнувам Мартина по скалите се чувствувам понижено. Си велам, како е можно во една земја да не може да ми се обезбедат основни услови за детето и двете да имаме пристоен живот. Зошто да ја мачам да ја симнувам по скали кога таа не може да оди?“ се запраша Маргарита Милошеска од Гостивар, самохрана мајка на 17-годишната Мартина која има церебрална парализа.

Извор:MMS

РЕКЛАМА