21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНа Преспа форумот во Охрид, куче скитник касна една од гостинките од...

На Преспа форумот во Охрид, куче скитник касна една од гостинките од Оксфорд.

Гостинка на „Преспа форумот за дијалог“ кој се одржува деновиве била касната од куче скитник за време на престојот во Охрид и завршила на Брза помош со преврска на раката.

Станува збор за соработничката за истражување на универзитетот Оксфорд, Тена Прелец.

Прелец самата објави на Твитер дека ја каснало куче и завршила во болница и објави фотографија од повредата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...