3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Комисијата за заразни болести утре ќе одлучи дали да се воведат рестрикции...

Комисијата за заразни болести утре ќе одлучи дали да се воведат рестрикции поради ширењето на делта сојот

Translate (Eng):[gtranslate]

Утре ќе се разговара за евентуалните нови мерки за заштита против ширењето на делта сојот на коронавирусот.

Комисијата за заразни болести в понеделник ќе треба да процени дали тестовите се вистинска мерка со која ќе може да се заштитиме од ширењето на делта сојот на коронавирусот, кој веќе се рашири низ Европа, и дали има потреба од воведување нови мерки во однос на заштита на границите.

„Треба да се разговара дали е тоа вистинската мерка со која може да се заштитиме“, изјави Филипче.

РЕКЛАМА