23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Славењето на независноста на Америка со огномети предизвика пожар под скопско Кале....

Славењето на независноста на Америка со огномети предизвика пожар под скопско Кале. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Противпожарната бригада на Град Скопје повеќе од половина час го гаси пожарот што вечерва избувна под Кале.

Командат на скопската пожарна, Владимир Симоновски за „360 степени“ вели дека на терен се испратени две возила и дека нема опасност од проширување на пожарот.

Причината за пожарот, вели најверојатно е огнометот на Американската амбасадата.

РЕКЛАМА

„Бидејќи местото е многу суво, најверојатно од падот на остатоците од огнометот се запалило. Пожарот избувна под тврдината и нема опасност за околината“,

вели Симоновски.

- Реклами -