22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија 70 годишна баба од Македонија, за малку ќе се удавела во Абанија..

70 годишна баба од Македонија, за малку ќе се удавела во Абанија..

Translate (Eng):[gtranslate]

Повозрасна македонска државјанка е спасена од давење во познатиот албански пристаншен град Шенѓин, каде била на одмор.

-Станува збор за 70-годишна жена од Македонија, која кога почнала да се дави, на помош и притекнале капачи кои биле во нејзина блзина. Ја извадиле на брегот, по што веднаш била пренесена за потребна лекарска помош во болницата во Лежа. Причините не се познати, пренесува Ора њуз.

Според истиот извор, македонските, заедно со косовските туристи се најбројни на плажите долж албанското крајбрежје. Поголем процент одмараат во Шенѓин, поради богатата борова шума и климата која е идентична со онаа во црногоското одморалиште Улцињ. (МИА)

РЕКЛАМА
- Реклами -