22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Премиерот Зоран Заев денеска писмено аплицирал за нов дипломатски пасош со „Северна“

Премиерот Зоран Заев денеска писмено аплицирал за нов дипломатски пасош со „Северна“

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев денеска аплицирал за нов дипломатски пасош со „Северна“, јавува „Слободен печат“.

Од Владата за порталот велат дека тој до службите упатил писмено барање за издавање дипломатски пасош.

Минатата седмица во телевизиско интервју најави дека тој во понеделник сабајле ќе го земе првиот пасош со „Република Северна Македонија“.

РЕКЛАМА

„Тоа се подготвени документи, министерот за внатрешни работи ми ги презентираше во вторникот на Владата и буквално, од петок ќе почне реализацијата. Еве уште едно ново исполнување од наша страна на Преспанскиот договор“, истакна Заев за ТВ21

- Реклами -