23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Црна течност се излеа во Охридско Езеро

Црна течност се излеа во Охридско Езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

На кејот од Охридско Езеро, на потегот од хотел „Милениум“ до хотел „Ројал“ вчера била излеана непозната течност, објави ТВМ.

Порталот пишува дека по пријава на граѓани, екологистите на „Грашница“ излегле на терен и ја констатирале состојбата.

Екологистите очекуваат еколошкиот инцидент да биде расветлен во брзо време.

РЕКЛАМА

- Реклами -