23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Исчезна 13- годишна штитеничка од Јавна установа за згрижување деца- Скопје

Исчезна 13- годишна штитеничка од Јавна установа за згрижување деца- Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Во СВР Скопје вчера во 15.00 часот од Јавна установа за згрижување деца – Скопје било пријавено дека нивната штитеничка А.Б.(13) од Скопје, самоволно се оддалечила од установата.

Таа и досега во повеќе наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -