21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија МВР: Пронајдено починато лице во објектот на Турски театар

МВР: Пронајдено починато лице во објектот на Турски театар

Translate (Eng):[gtranslate]

Во објектот на Турски театар во Скопје вчера било пронајдено починато лице. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР), случајот во СВР Скопје бил пријавен вчера околу 18 часот .

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -