21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Во охридското село Лакочереј црешите ги собираат со жива музика !!! (Видео)

Во охридското село Лакочереј црешите ги собираат со жива музика !!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Земјоделската мака е голема, и покрај скапите препарати и покаченото гориво земјоделецот мора да се труди и да вложи во своите насади за да има подобар пласман.

Додека едни се сончаат и ги користат овие жешки температури за да се разладат во морињата и и езерата, во ова охридско село берачите на цреши и сопствениците на оваа овошна градина се веселат со жива музика. И покрај што оваа година родот е намален на овошните насади а откупната цена на црешата изнесува само 60 денари.

РЕКЛАМА

- Реклами -