3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Нема да ја препознаете: Нашата Атиџе се претвори во вистинска дама со...

Нема да ја препознаете: Нашата Атиџе се претвори во вистинска дама со фустан, штикли, и нова фризура.

Translate (Eng):[gtranslate]

Хероината од „Медена земја“ Атиџе Муратова заедно со пејачката и водителка Сузана Турунџиева во средата вечер ја промовираа новата заедничка песна насловена „Од Бекирлија до Битола“.

Атиџе и Сузана снимија и видеоспот за оваа композиција, која е најава за нивниот прв заеднички албум „Иста судбина“. Музиката и текстот се на Сузана Турунџиева, а за аранжманот се погрижи Роберто Поп Димитров.Видно расположени, Атиџе и Сузана уживаа во нивната вечер и им позираа на фоторепортерите. Не можеше а да не се забележи трансформацијата на Атиџе, која се појави со нова фризура, облечена во убав фустан со принт и сандали со високи потпетици.

РЕКЛАМА