22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Пензионерот Мите Велковски освои рекордна премија вредна 41.163.771 денари, или близу 670....

Пензионерот Мите Велковски освои рекордна премија вредна 41.163.771 денари, или близу 670. 000 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Мите Велковски е млад пензионер, вреден, скромен и ведар човек, ги обожава своите четири внучиња и вели дека сè што прави, прави за нив. Во ова ќе се препознаат многумина. Она што го го вбројува во (сè уште) поретките, е тоа што редовно, најредовно, уплаќа лото, без испуштање коло. Со непоколеблива надеж и верба во среќата, од својата скромна пензија, за секое коло издвојувал по 200/240 денари. Но, тоа што го направи најредок е 7-ката. Најголемата премија за 7-ка во историјата на лото-игрите на среќа кај нас, падна токму со броеви коишто ги содржани една од 10-те комбинации уплатени од Мите Велковски, на продажното место ЈМБ Компани во скопско Визбегово. За само 200 денари тој освои рекордна премија вредна 41 163 771 денар (близу 670 000 евра).

РЕКЛАМА
- Реклами -