После песната ”Хајде” пејачката Теа Таровиќ се прослави и со клипче за возрасни, но сега цената за нејзините настапи порасна уште повеќе !!

ладата фолкерка од соседството, Теа Таровиќ, деновиве го заврте вниманието кон себе со експлицитно видео кое наводно и ја зголемило цената за настап – па сега зема по неверојатни 10 000 евра.

– Теа е букирана до половината на септември! Има закажани настапи по Србија, Босна, Македонија… Мног е барана и на приватните прослави на кои зема голем бакшиш, рекол извор за српски Курир.

Најмногу ја „кителе“ додека го пее новиот хит „Хајде“, а досега, односно до пред да се појави спорното видео земала по 3000 евра за настап, а сега по 10 000.

Извор:Вечер

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here