18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаЗабаваПронајдено лавчето кое се изгуби во Будва

Пронајдено лавчето кое се изгуби во Будва

Младенчето од лав кое утринава се изгубило меѓу населбите Лапчиќи и Марковиќи во Будва е пронајдено, потврди полицијата.

Волци, мечки и лавчиња – егзотични незаконски миленичиња во Македонија
Порталот РТВ Будва објави дека лавчето било во сопственост на турски државјанин.

Некои медиуми објавија дека младенчето кое странските државјани го чувале како домашно милениче во двор во куќа во населбата Марковиќи се изгубило пред неколку дена.

Лавчето имало неколку месеци.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...