21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Монструм од Куманово - Си ја си*увал својата ќерка и објавувал на...

Монструм од Куманово – Си ја си*увал својата ќерка и објавувал на интернет

Translate (Eng):[gtranslate]

Триесет и деветгодишен кумановец си ја си*увал својата ќерка, снимал со мобилен телефон и видеата ги објавувал на социјалните мрежи. Грозоморниот чин тој го повторувал неколкупати во периодот од мај до јуни годинава.

„Осомничениот во својот дом во Куманово, во повеќе наврати, во временскиот период од мај до јуни 2021 година, извршил друго полово дејство врз неговата ќерка. Притоа ги снимал дејствата со мобилен телефон, ги дистрибуирал направените видеа преку социјална мрежа и ги направил достапни на повеќе лица“, соопшти кумановското Обвинителство.

Поради опасност од бегство и повторување на кривичното дело, судот му определи притвор од 30 дена.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -