3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Нов спот на Каракачанов: Охрид е Бугарски град !! (ВИДЕО)

Нов спот на Каракачанов: Охрид е Бугарски град !! (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Каракачанов и за време на претходниот парламентарен изборен процес својата изборна реторика ја темелеше на национализам и територијални претензии кон земјава.

Бугарскиот поранешен министер за одбрана Красимир Каракачанов и неговата партија ВМРО-БНД и во ова предизборие продолжуваат со провокација кон земјава и македонските граѓани.

Овој пат не е во прашање изјава на Каракачанов туку проблематичен е спотот во кој се прикажуваат слики од Охрид со текст „За блгарштината“.Каракачанов и за време на претходниот парламентарен изборен процес својата изборна реторика ја темелеше на национализам и територијални претензии кон земјава.

РЕКЛАМА

Денеска реагираше и макоедонското МНР со осуда на предизборните спотови во Бугарија во кои се изразуваат територијални претензии и еднострано чувство на припаднос и присвојување на територии.