23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија МВР: Пратеникот Апасиев ги лаже граѓаните, неправилно паркираното возило не е наше..

МВР: Пратеникот Апасиев ги лаже граѓаните, неправилно паркираното возило не е наше..

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за внатрешни работи ги демантира лажните вести кои упорно ги шири пратеникот Димитар Апасиев. По минатонеделниот обид со лаги и подметнувања да ја оцрни полицијата, за што доби соодветна лекција и од стручната јавност, Апасиев сега повторно се обидува со лаги да ја манипулира јавноста. Тој на социјалните мрежи објавува фотографија од неправилно паркирано возило, лажно обвинувајќи дека тоа е возило на МВР. Вистината е сосема различна. Спорното возило не е на МВР, а покрај тоа, на ова возило му изречена е соодветна санкција.


Апелираме до пратеникот да почне да се однесува како пример за заедницата и наместо да со лаги и манипулации да покаже достоинство за функцијата за која го гласале граѓаните.

РЕКЛАМА
- Реклами -