21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Министерот Филипче: Имаме добра организација и во непроодните места, старите и изнемоштени...

Министерот Филипче: Имаме добра организација и во непроодните места, старите и изнемоштени лица со трактор се спуштени и вакцинирани.

Translate (Eng):[gtranslate]

Масовната имунизација во Македонија се одвива непречено, за сега има добра организација како во градовите така и по селата. Можно е да е слика од 1 лице, стоење, надвор и дрво

Исклучителна посветеност и организација при процесот на вакцинација и во непроодните места покажаа екипите на ЈЗУ ЗД Берово.Можно е да е слика од еден или повеќемина и надвор

Во село Ратево со трактор се спуштени неподвижните лица и вакцинирани. Теренската имунизација се спроведува плански и на тешко достапните места. Се што е потребно е да се има желба и заинтересираност од страна на граѓаните.Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и надвор

РЕКЛАМА

Напиша на својот профил министерот Венко Филипче.

- Реклами -