21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Во Грција повторно се уништуваат возила на македонски туристи. (Фото)

Во Грција повторно се уништуваат возила на македонски туристи. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонски туристи до редакцијата на „Канал 5“ испратиле фотографии од уништен автомобил во Грција.

Во Грција повторно се уништуваат возила на македонски туристи. Овој инцидент се случил во Вурвуру на полуостровот Халкидики во северна Грција, пишуваат Канал 5.

Сопствениците на автомобилот кои ги испратиле фотографиите до Канал 5 биле згрозени од она што им се случило.

РЕКЛАМА

Како што може и да се види на фотографиите, возилото е изгребано со остар предмет од сите страни и има нанесено штета.

Вакви инциденти се случуваа во минатото, така што ова не е прв случај, но по се изгледа грците повторно почнуваат антимакедонски реклами.

 

- Реклами -