0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Од есен, можни рестрикции за невакцинираните,најави министерот Филипче.

Од есен, можни рестрикции за невакцинираните,најави министерот Филипче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Од есен, можни рестрикции за невакцинираните,најави министерот Филипче
Од есен, можно е во Државата да бидат воведени рестрикции за оние граѓани кои не се вакцинирани. Ова денес го најави министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека граѓаните мора да сфатат дека вакцината е единствениот спас од ковид пандемијата…

РЕКЛАМА