23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Официјално: Кирил Пецаков кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ

Официјално: Кирил Пецаков кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ

Translate (Eng):[gtranslate]

Кирил Пецаков и официјално е кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ.

Тоа го објави членот на ИК на партијата, Антонио Милошоски, во дневникот на Сител телевизија.

– Нашиот фаворит за општина Охрид е Кирил Пецаков, и може да го врати сјајот на градот, истакна Милошоски.

РЕКЛАМА

Пецаков во моментов е пратеник во Собранието на Република Македонија, а претходно беше советник во Советот на општина Охрид.

- Реклами -