22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Коста Костадинов: Аирлија помали сметки за струја, иако ВМРО сакаше да го...

Коста Костадинов: Аирлија помали сметки за струја, иако ВМРО сакаше да го блокира законот, ние успеавме.

Translate (Eng):[gtranslate]

Коста Костадинов, пратеник од редовите на СДСМ:

Го намаливме ддв за електрична енергија од 18% на 5%.

Иако ВМРО-ДПМНЕ на секој начин се обидоа да го блокираат законот, на крај сепак успеавме.

РЕКЛАМА

Аирлија помали сметки.

 

- Реклами -