23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Трагедија во Преспа: Скопјанец пронајден удавен во водите на езерото – еве...

Трагедија во Преспа: Скопјанец пронајден удавен во водите на езерото – еве ги црните детали

Translate (Eng):[gtranslate]

На 13.07.2021 околу 19.00 часот Полициска станица Ресен било пријавено дека на плажата во Сливница, во водите на Преспанското Езеро бил пронајден удавен 66 годишен скопјанец.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила увидна екипа на Полициска станица Ресен.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството, соопштија од СВР Битола.

РЕКЛАМА
- Реклами -