31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија 1.200 евра казна за Скопјанец кој складирал отпад до контејнер !!!

1.200 евра казна за Скопјанец кој складирал отпад до контејнер !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на денешниот ден на територија на општина Карпош и општина Центар констатирано е неправилно е одложување на отпад, инфомрираат од Инспекторат на град Скопје.

Оттаму велат дека е издаден налог за негово подигање и лоциран е сторителот, односно правното лице.

Согласно член 34 од Законот за јавна чистота глоба во износ до 1.200 евра во денарска противвредност ќе му се изрече за прекршок на правното лице.

РЕКЛАМА
- Реклами -