12.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Забава Го најде своето хоби на 71 година: Дедо игра „COUNTER STRIKE” (ВИДЕО)

Го најде своето хоби на 71 година: Дедо игра „COUNTER STRIKE” (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако играњето видео игри е најголема занимација за младите, овој дедо од Русија во својата 71 година го најдете хобито кое го исполнува.

Многу од неговите пријатели сметаат дека играњето игри е само губење време, овој дедо мисли дека ова сосема му го променило животот.

„Ако личноста сака и не е мрзлива, работата ќе донесе резултат. Никогаш не е касно да се почне нешто ново“, изјавил дедото кој тврди дека се пронашол откако почнал да игра „Counter Strike”.

РЕКЛАМА