23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија 42 годишен скопјанец остана без својот глисер во Охрид.

42 годишен скопјанец остана без својот глисер во Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 17.07.2021 година околу 19 часот, во СВР Охрид, 42-годишен скопјанец пријавил дека во каналот „Студенчишта“ во Охрид, при поправка на негов глисер „Монтереј“, се случил пожар во кој нема повредени лица.

Пожарот е изгаснат со интервенција на Територијалната противпожарна единица Охрид, информира СВР Охрид.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -