21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија После 27 години тешка битка со стерилитет, 50-годишна жена роди здраво бебе...

После 27 години тешка битка со стерилитет, 50-годишна жена роди здраво бебе во гинеколошката болница Чаир.

Translate (Eng):[gtranslate]

Убава вест од гинеколошката болница во Чаир – „Мајка Тереза“.

ТВ 24 дојде до информација дека 50-годишна трудница роди здраво бебе по 27-годишна битка со стерилитет.

Од болницата велат дека целиот медицински тим од лекари – гинеколози и сестри, целата бременост успешно ја третирале, мајката и бебето се добри и деновиве треба да ја напуштат болницата.

РЕКЛАМА

Ова, според статистиките на болницата, е највозрасната родилка регистрирана во болницата во скопски Чаир.

- Реклами -