31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Херој на денот - Македонец спаси девојче во Саранда - било извадено...

Херој на денот – Македонец спаси девојче во Саранда – било извадено без знаци на живот

Translate (Eng):[gtranslate]

Вистинска драма се одвивала вчера на Градската плажа во Саранда, во Албанија,  На плажата е извадена давеничка во бесознание на возраст од 15 години.

Девојчето било извадено на плажата без знаци на живот и помодрено.

На нејзина среќа, на плажата летувал нашиот болничар Јовица Ѓоргиев од Брзата помош.

РЕКЛАМА

Докторот по инцидентот се огласи на својот ФБ профил. Тој пишува дека според обуките на докторите во Брзата помош, тој извршил итна реанимација која била успешна, па девојчето се освестило.

Потоа било преземено од медицинската екипа на Брзата помош во Саранда и е надвор од животна опасност

 

- Реклами -