31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија 21-годишно момче од Скопје го собори рекордот: За осум часа сторил 15...

21-годишно момче од Скопје го собори рекордот: За осум часа сторил 15 кражби, еве ги деталите

Translate (Eng):[gtranslate]

ЕВР Кисела Вода поднесе кривична пријава против Р.М.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени 15 кривични дела, од кои 11 дела „тешка кражба“ во возила и четири дела „тешка кражба во обид“ во возила.

Тој, во периодот од 22.00 часот на 14.03. до 06.00 часот 15.03.2021 извршил 11 кривични дела „тешка кражба“ од такси возила и четири кривични дела „тешка кражба во обид“ од такси возила, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 22.800 денари и причинил материјална штета од околу 76.500 денари.

Веднаш биле преземени мерки и за него била распишана потерница, а на 08.05.2021 тој бил лишен од слобода на Граничен премин „Табановце“, по што бил спроведен во полициска станица каде што ги признал делата и го појаснил начинот на извршување.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -