11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаДеркоски отплива за Македонија на Олимписките игри

Деркоски отплива за Македонија на Олимписките игри

Македонскиот пливач Филип Деркоски настапи денеска на Олимписките игри во Токио завршувајќи на последното место во квалификациите во дисциплината 400 метри слободен стил.

Со оствареното време, 20-годишниот Деркоски за 76 стотинки го подобри личниот рекорд, што на крајот од квалификациите се покажа како недоволно да го избене последното место во конкуренција на 36 пливачи.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...