20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНаместо честитки и пофалби, министерот Спасовски ја вработи најдобрата студентка во МВР...

Наместо честитки и пофалби, министерот Спасовски ја вработи најдобрата студентка во МВР !!

При посетата на Факултетот за Безбедност во Скопје, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски им подели дипломи на димпломираните студенти и ѝ честиташе на студентката на генерацијата Ивана Мукоска.

Но Спасовски отиде чекор понатаму, па наместо само честитки и пофалби, реши, најдобрата дипломка да биде веднаш вработена во Министерството за внатрешни работи.
Не е важно само да биде прогласена за најдобра студентка, важно е да се покаже волјата во овој момент најдобрите да ги придобиеме во институциите. Донесов одлука денеска дека на Ивана нема да и оставиме простор за одмарање, туку таа ќе биде дел од МВР, во Одделот за Европска Унија и меѓународна соработка. Честитки“ рече Спасовски во обраќањето

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...