18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаЗатвореник претепан во штипскиот затвор, институциите без конкретен одговор што се случило

Затвореник претепан во штипскиот затвор, институциите без конкретен одговор што се случило

Затвореници претепале друг затвореник во штипскиот затвор, роднини на затвореникот реагираа до нашатта телевизија. Загрижени велат дека нивниот роднина кој е во затвор бил претепан, била повикана Брза помош, ама истата била вратена назад и затвореникот не бил прегледан.

За вака настанатата ситуација одговор побаравме од директорот на штипскиот затвор, Мики Тодоров. Во телефонски разговор за М-Нет телевизија вели дека ваков случај кај него нема пријавено.
„Кај мене нема пријава за физичка пресметка меѓу затворениците во штипскиот затвор. Имаше повикано Брза помош и истата беше вратена назад од страна на Командирот затоа што затвореникот одбивал да биде прегледан“ – вели Тодоров за М – Нет телевизија.

За разлика од него од Брзата помош Штип велат дека биле на терен и дека го прегледале затвореникот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Нападнат градоначалникот на Шуто Оризари

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49)...

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...