18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаПоздрав од Тетово, не фрла ѓубре во реката, ги храни рибите само...

Поздрав од Тетово, не фрла ѓубре во реката, ги храни рибите само !!!!!

Во познатата песна се вели: “Течи Пено, течи мирно..” Но дали песната можела некако да ја предвиди матната иднина на оваа река која тече во срцето на градот Тетово? Секако дека не. Дали некој би можел да предвиди дека таа ќе стане живеалиште на отпадоци и уреди за домаќинство, наместо на широк и разнообразен животински свет. Суровиот факт е дека како што времето одминува луѓето се повеќе се насочени кон искористување на природата, наместо кон нејзино зачувување.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...